Home  >> 1. Zephyr Cove Singles Junior Tournament  >> Entrants

1. Zephyr Cove Singles Junior Tournament
Entrants by division
Boys' 12 & Under Singles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Drake,Ryan Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
 2.  Gump,Dylan J Jun 20 2020 11:00AM M Truckee,CA
 3.  Gump,Kyle T Jun 20 2020 4:00AM M Truckee,CA
 4.  McCormick,Ethan Jun 20 2020 4:00AM M Truckee,CA
 5.  Park,Yannik Jun 20 2020 2:00AM M Truckee,CA
 6.  Pierce,Ralston Jun 20 2020 5:00AM M South Lake Tahoe,CA
 7.  Tanaka,Lucas Y Jun 20 2020 3:00AM M Hayward,CA
 8.  Tiller,Jake G Jun 20 2020 3:00AM M Reno,NV
 9.  Willcox,Kiefer B Jun 20 2020 5:00AM M Truckee,CA
Boys' 12 & Under Singles-A     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Park,Yannik Jun 20 2020 11:00AM M Truckee,CA
 2.  Pierce,Ralston Jun 20 2020 1:00PM M South Lake Tahoe,CA
 3.  Tanaka,Lucas Y Jun 20 2020 11:00AM M Hayward,CA
Boys' 12 & Under Singles-B     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Gump,Dylan J Jun 20 2020 1:00PM M Truckee,CA
 2.  McCormick,Ethan Jun 20 2020 11:00AM M Truckee,CA
 3.  Willcox,Kiefer B Jun 20 2020 11:00AM M Truckee,CA
Boys' 12 & Under Singles-C     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Drake,Ryan Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
 2.  Gump,Kyle T Jun 20 2020 1:00PM M Truckee,CA
 3.  Tiller,Jake G Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
Boys' 15 & Under Singles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Atwell,Jeremy Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
 2.  Kiel,Ryder H Jun 20 2020 3:00AM M Carson City,NV
 3.  Lane,Patton Jun 20 2020 3:00AM M Reno,NV
 4.  Pratt,Henry T Jun 20 2020 2:00AM M San Anselmo,CA
 5.  Tanaka,Peter K Jun 20 2020 11:00AM M Hayward,CA
Boys' 15 & Under Singles-A     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Kiel,Ryder H Jun 20 2020 12:00PM M Carson City,NV
 2.  Pratt,Henry T Jun 20 2020 12:00PM M San Anselmo,CA
 3.  Yun,Anthony   M Reno,NV
Boys' 15 & Under Singles-B     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Atwell,Jeremy Jun 20 2020 12:00PM M Reno,NV
 2.  Lane,Patton Jun 20 2020 10:00AM M Reno,NV
 3.  Tanaka,Peter K Jun 20 2020 10:00AM M Hayward,CA
Boys' 18 & Under Singles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Aucoin,John-David (jack) B Jun 20 2020 3:00PM M Reno,NV
 2.  Avansino,Anthony Jun 20 2020 4:00AM M Reno,NV
 3.  Galvez,Gabe T Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
 4.  Lee,Travis M Jun 20 2020 2:00AM M South Lake Tahoe,CA
 5.  Lehmann,Andrew N Jun 20 2020 4:00PM M South Lake Tahoe,CA
 6.  Liu,Victor Jun 20 2020 3:00AM M Reno,NV
 7.  Long,Matthew Jun 20 2020 3:00AM M Reno,NV
 8.  Long,Nicholas Jun 20 2020 3:00PM M Reno,NV
 9.  O’brien,Danny J Jun 20 2020 5:00AM M Reno,NV
 10.  Proctor,Quinn Jun 20 2020 10:00AM M South Lake Tahoe,CA
 11.  Rylski,Lunis Jun 20 2020 11:00AM M Reno,NV
Boys' 18 & Under Singles-A     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Lee,Travis M Jun 20 2020 8:00AM M South Lake Tahoe,CA
 2.  Liu,Victor Jun 20 2020 10:00AM M Reno,NV
 3.  Long,Nicholas Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
Boys' 18 & Under Singles-B     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Galvez,Gabe T Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
 2.  Long,Matthew Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
 3.  O’brien,Danny J Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
 4.  Rylski,Lunis Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
Boys' 18 & Under Singles-C     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Aucoin,John-David (jack) B Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
 2.  Avansino,Anthony Jun 20 2020 8:00AM M Reno,NV
 3.  Lehmann,Andrew N Jun 20 2020 8:00AM M South Lake Tahoe,CA
 4.  Proctor,Quinn Jun 20 2020 8:00AM M South Lake Tahoe,CA
Girls' 12 & Under Singles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Lane,Kora Jun 20 2020 1:00PM F Reno,NV
 2.  Robinson,Brooke Jun 20 2020 11:00AM F South Lake Tahoe,CA
 3.  Robinson,Malia Jun 20 2020 11:00AM F South Lake Tahoe,CA
Girls' 15 & Under Singles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bouska,Kate E Jun 20 2020 1:00PM F Reno,NV
 2.  Johnson,Shae A Jun 20 2020 1:00PM F South Lake Tahoe,CA
 3.  King,Sawyer S Jun 20 2020 2:00AM F Reno,NV
 4.  Kirgin,Jillian Jun 20 2020 11:00AM F Reno,NV
 5.  Schreurs,Addison L Jun 20 2020 12:00PM F Sparks,NV
 6.  Venzon,Natalie Jun 20 2020 12:00PM F Reno,NV
 7.  Yount,Amanda E Jun 20 2020 11:00AM F Reno,NV
Girls' 15 & Under Singles-A     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Bouska,Kate E Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
 2.  King,Sawyer S Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
 3.  Kirgin,Jillian Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
 4.  Venzon,Natalie Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
Girls' 15 & Under Singles-B     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Johnson,Shae A Jun 20 2020 8:00AM F South Lake Tahoe,CA
 2.  Schreurs,Addison L Jun 20 2020 8:00AM F Sparks,NV
 3.  Yount,Amanda E Jun 20 2020 11:00AM F Reno,NV
Girls' 18 & Under Singles- Playoff     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Burriss,Ella Jun 20 2020 3:00AM F Reno,NV
 2.  Chang,Sydney Jun 20 2020 4:00AM F Reno,NV
 3.  Elliott,Piper Jun 20 2020 3:00AM F Reno,NV
 4.  Kondo,Janet G Jun 20 2020 5:00AM F Hayward,CA
 5.  Rylski,Aenessa Jun 20 2020 11:00AM F Reno,NV
 6.  Schwartz,Lauren S Jun 20 2020 11:00AM F South Lake Tahoe,CA
 7.  Spinnato,Angelina A Jun 20 2020 2:00AM F Minden,NV
 8.  Tarkanian,Ava J Jun 20 2020 4:00AM F Gardnerville,NV
 9.  Trotter,Kyla B Jun 20 2020 5:00AM F Fallon,NV
Girls' 18 & Under Singles-A     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Spinnato,Angelina A Jun 20 2020 9:00AM F Minden,NV
 2.  Tarkanian,Ava J Jun 20 2020 9:00AM F Gardnerville,NV
 3.  Trotter,Kyla B Jun 20 2020 12:00PM F Fallon,NV
Girls' 18 & Under Singles-B     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Chang,Sydney Jun 20 2020 12:00PM F Reno,NV
 2.  Kondo,Janet G Jun 20 2020 9:00AM F Hayward,CA
 3.  Rylski,Aenessa Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
Girls' 18 & Under Singles-C     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Burriss,Ella Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
 2.  Elliott,Piper Jun 20 2020 9:00AM F Reno,NV
 3.  Schwartz,Lauren S Jun 20 2020 12:00PM F South Lake Tahoe,CA
Total Active Entrants: 86
Total Inactive Entrants: 0

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

775-827-8805 | tennis@sierrajuniortennis.org